Telefon
WhatsApp
Japonya'daki Helal Market'e yogun ilği

JAPONYA'DAKİ HELAL MARKET DEV METROPOL VE ÇEVRESİNDE YAŞAYAN MÜSLÜMANLARDAN YOĞUN İLGİ GÖRÜYOR

Japonya'daki Tokyo Camii ve Diyanet Türk Kültür Merkezi bünyesinde bulunan Helal Market, dev metropol ve çevresinde yaşayan Müslümanlardan yoğun ilgi görüyor. Helal ürünlere ulaşımın kısıtlı olduğu ülkede her gün yüzlerce Müslüman, Helal Market'ten ihtiyaçlarını karşılıyor. Et ve süt ürünlerinden atıştırmalıklara, unlu mamullerden içeceklere kadar farklı Müslüman coğrafyalarından ürünleri müşterilerine sunan Helal Market, Japon ve diğer yabancı ülke vatandaşları tarafından da ziyaret ediliyor.

MÜSLÜMAN KARDEŞLERİMİZ HELAL GIDA İHTİYAÇLARINI EN GÜZEL ŞEKİLDE  TEMİN EDİYORLAR

Tokyo Camii ve Diyanet Türk Kültür Merkezi Başkanı Muhammed Raşit Alas, marketin 2019 yılında hizmete girdiğini söyledi. Alas, "Helal marketimizde başta Türk ürünleri olmak üzere Pakistan, Endonezya, Malezya gibi birçok ülkenin ürünleri bulunmakta. Tokyo'da yaşayan Müslüman kardeşlerimiz helal gıda ihtiyaçlarını en güzel şekilde, temiz ortamda buradan temin ediyorlar" dedi. Alas, "Japonya'nın en kuzeyindeki Hokkaido'dan en güneyindeki Okinawa'ya kadar web adresimizden online olarak da alışveriş yapmaktalar" ifadelerini kullandı. Birçok ülkeden gelen ürünü stoklarda bulundurmaları sebebiyle Japonlardan da yoğun ilgi gördüğünü kaydeden Alas, marketten elde edilen tüm gelirin Tokyo Camii ve Diyanet Türk Kültür Merkezi'nin ihtiyaçları ve faaliyetleri için kullanıldığını vurguladı.

MARKETİN HELAL GIDAYA ULAŞIM SAĞLANMASININ KKENDİLERİ ADINA ÖNEMLİ"

Marketin helal gıdaya ulaşım sağlamasının kendileri adına önemli olduğunu ifade eden Selimhan Kılıç ise marketin cami bünyesinde olması nedeniyle namazdan sonra ihtiyaçlarını karşılama imkanı bulduklarını söyledi. Kılıç, "En çok Türkiye'den gelen zeytin, peynir ve çay, bunları kolay kolay bulamıyorduk" diyerek bu ürünlere şu anda kolaylıkla ulaşabildiklerini dile getirdi.

"HELAL ET, ZEYTİNYAĞI ve TÜRK SALÇASI GİBİ ÜRÜNLER İÇİN GELİYORUM"

İsveçli Müslüman David Lunden de helal olmayan hayvansal gıdaları içermeyen ve jelatin bulundurmayan ürünler için Helal Market'i tercih ettiğini belirtti. Lunden, "Helal et, atıştırmalıklar gibi birçok ürüne burada kolayca ulaşabilirsiniz. Ben de buraya genelde helal et, zeytinyağı ve Türk salçası gibi ürünler için geliyorum" dedi. Japonya vatandaşı Ryoko Osawa ise Helal Market'i uzun zamandır ziyaret ettiğini, ilk geldiğinde ürün çeşitliliği karşısında şaşırdığını ifade etti.

(Burak Ersoy-İHA)

Deniz Suyu Arıtma

0 Yorum

Henüz Yorum Yapılmamıştır.! İlk Yorum Yapan Siz Olun

Yorum Gönder

Lütfen tüm alanları doldurunuz!