Telefon
WhatsApp
Japonya'nın Noto Yarımadası'ndaki depremde 57 kişi öldü

 Xinhua Haber Ajansı, Tokyo, 2 Ocak (Muhabir Jiang Qiaomei Qianzheng) Japonya'nın Ishikawa Valiliği Hükümeti tarafından açıklanan verilere göre, ayın 2'sinde yerel saatle 21:00 itibariyle, Noto Yarımadası depremi bölgede 57 kişinin ölümüne yol açmıştı.

  İstatistiklere göre, Ishikawa Eyaleti'nin en çok etkilenen bölgeleri olan Wajima Şehri ve Suzu Şehri, sırasıyla 24 ve 22 kişiyle en yüksek ölüm oranına sahip. Suzu Şehri Belediye Başkanı Mitsuhiro Izumi, merhumun yaşadığı şehirdeki evlerin çoğunun yıkıldığını veya neredeyse tamamen yıkıldığını söyledi.

  Japonya Savunma Bakanlığı 2'sinde, 1000 Öz Savunma Kuvvetleri üyesinin felaketten etkilenen bölgelerde kurtarma operasyonları yürüttüğünü açıkladı. Kabine Baş Sekreteri Hayashi Masaashi, ayın 2'si saat 11.00 itibarıyla Ishikawa ve Niigata vilayetlerine sığınan insan sayısının 60.000'e yakın olduğunu söyledi. Ayrıca Japonya İçişleri ve Haberleşme Bakanlığı İtfaiye Dairesi de deprem nedeniyle Japonya genelinde 100'den fazla kişinin yaralandığını söyledi.

  Japonya Meteoroloji Ajansı ayın 2'sinde Ishikawa Eyaleti'nde yağışların ayın 2'si gecesi başlayacağını ve yerel halkın toprak kaymalarına karşı dikkatli olması gerektiğini tahmin etti.

Kaynak: Xinhuanet

 

https://www.dunyasondakika.com/

Deniz Suyu Arıtma

0 Yorum

Henüz Yorum Yapılmamıştır.! İlk Yorum Yapan Siz Olun

Yorum Gönder

Lütfen tüm alanları doldurunuz!