Telefon
WhatsApp
Jeffrey Epstein'ın isimleri ve belgeleri yeni yayınlandı

New York federal yargıcı, Jeffrey Epstein'ın kurbanları, ortakları, muhalifleri ve suç ortağı olduğu iddia edilen 150'den fazla kişinin adını açıklamaya başladı . İsimler, Epstein'ın Palm Beach'teki malikanesinden ve ötesinden yönetilen seks kaçakçılığı çetesinin kapsamını ayrıntılarıyla anlatan bir zamanlar mühürlenmiş belgeler hazinesi arasında dağılmış durumda.

Ghislaine Maxwell'e hakaret davası oluşturan kayıtlar arasında eski Başkan Bill Clinton ve Prens Andrew gibi önemli isimler de yer aldı. Belgelerin hiçbiri Epstein ve Maxwell dışında herhangi birini doğrudan yasa dışı faaliyetlere dahil etmiyor ve şu ana kadar kendisi veya ortakları hakkında önemli yeni iddialar ortaya koymuyor.

Dava, Maxwell'in istismar için işe aldığı ve yetiştirdiği birkaç gençten birini itibarsızlaştırma girişiminden kaynaklanıyor . 2001 yılında Mar-a-Lago'da 16 yaşında spa görevlisi olarak çalışan Virginia Giuffre, Maxwell'in onu Palm Beach finansörlerinin çevresine çekmesinin ardından Epstein'ın kendisini Prens Andrew ve diğer önde gelen erkeklerle seks yapmaya zorladığını söyledi.

Maxwell, Giuffre'nin taciz konusunda yalan söylediğini söyleyerek Giuffre'yi 2015 yılında kendisine dava açmaya yöneltti. Her ne kadar dava iki yıl sonra çözülüp mühürlenmiş olsa da Miami Herald, konuyla ilgili isim ve belgelerin kamuya açıklanması için başarılı bir şekilde mücadele etti.

Yargıçlar, 9 Ağustos 2019'da (Epstein'ın hapishanede ölmesinden bir gün önce) mahkeme dosyalarında yer alan yüzlerce belgeyi yayınladılar ve o zamandan bu yana sürekli olarak daha fazlasını yayınladılar . Çarşamba gününden itibaren sürekli olarak tanıtılan bu son partinin son parti olması bekleniyor.

 Maxwell , Epstein'ın Tallahassee hapishanesinde reşit olmayan kızlara cinsel tacizde bulunmasına yardım ettiği ve burada mahkum arkadaşlarına görgü kurallarını öğrettiği için 20 yıl hapis cezasını çekiyor. Epstein, 2008 yılında eyalette fuhuşla ilgili iki suçlamayı kabul etti ve 13 ay hapis cezasına çarptırıldı.

Miami Herald'ın haberi 2018'de skandala olan ilgiyi yeniden canlandırdı ve New York'taki federal savcılar Epstein'ı seks ticaretiyle suçladı. Tutuklanmasından bir aydan kısa bir süre sonra hapishane hücresinde asılmış halde bulundu.

 

 

 

 

https://www.dunyasondakika.com/

Deniz Suyu Arıtma

0 Yorum

Henüz Yorum Yapılmamıştır.! İlk Yorum Yapan Siz Olun

Yorum Gönder

Lütfen tüm alanları doldurunuz!