Telefon
WhatsApp
Kadırov PMC Wagner savaşçılarına başvurdu

Kadirov, Çeçen savaşçıların "gerginlik bölgeleri" için ayrıldığını söyledi.

Çeçenya lideri Ramzan Kadırov, Rusya'nın bazı bölgelerinde Wagner PMC savaşçılarının isyanını"iğrenç bir ihanet" olarak nitelendirdi. Ayrıca Çeçen Cumhuriyeti'ndeki Savunma Bakanlığı ve Rus Muhafızlarının savaşçılarının zaten gerilim bölgelerine doğru yola çıktığını söyledi.

Savaşın kişisel şikayetleri dile getirme ve arkamızdaki anlaşmazlıkları çözme zamanı olmadığı konusunda defalarca uyardım. Arka taraf her zaman sakin ve güvenilir olmalı” diye yazdı Kadırov, Telegram kanalında .

Ona göre "tarih, bu tür eylemlerin kanlı sonuçlara yol açabileceğini gösteriyor." “ NWO'da yeterince kaybımız yok mu  ? Yine de ülke içinde sorun yaratmalı mıyız?

Halkın seçtiği, tüm durumu en ince ayrıntısına kadar herhangi bir stratejistten daha iyi bilen ve hatta daha çok bir iş adamına sahip olan bir Başkomutanımız var, komutanlara "sahada" diyor ve rotayı tam olarak kontrol ediyor. NWO'nun . _

Ve Vladimir Vladimirovich, ulusa hitaben yaptığı konuşmada oldukça haklı olarak not etti - bu askeri bir isyan! Bu tür eylemlerin mazereti olamaz!” - dedi Çeçen lider.

Kadirov ayrıca "Anavatanımızın vatanseverleri olan savaşçılara" da hitap etti. “Provokasyonlara kanmayın. Size hangi hedefler verilirse verilsin, size hangi sözler verilirse verilsin, böyle bir anda devletin güvenliği ve Rus toplumunun bütünlüğü her şeyin üstündedir!

Batıdaki düşmanlarımızın bu durumdan nasıl yararlandığını görün. Vatandaşlarımızı korkutan ne kadar doldurma, ne kadar yalan, kaç tane asılsız ihbar, istikrarı bozma tehlikesi yaratıyor. Ve bunlar, Prigozhin'in hain yürüyüşünün beklenen sonuçlarıdır .

Çeçen Cumhuriyeti'ndeki Savunma Bakanlığı ve Rus Muhafızları savaşçıları şimdiden gerilim bölgelerine doğru yola çıktı. Rusya'nın birliğini korumak ve devletini korumak için her şeyi yapacağız ! İsyan bastırılmalı ve eğer bu sert önlemler gerektiriyorsa, biz hazırız! - Çeçenya başkanını bitirdi.

Buna karşılık, Rusya Federasyonu Güvenlik Konseyi Başkan Yardımcısı Dmitry Medvedev, cumhurbaşkanı etrafında toplanma çağrısında bulundu. "Bölünme ve ihanet, en büyük trajediye, evrensel bir felakete giden yoldur. İzin vermeyeceğiz. Düşman yenilecek! Zafer bizim olacak!" Telegram kanalında yazdı  .

Devlet Duması Başkanı Vyacheslav Volodin ve Federasyon Konseyi Başkanı Valentina Matvienko, milletvekilleri ve senatörlerin güçleri birleştirmekten ve cumhurbaşkanını desteklemekten yana olduklarını söylediler.

 

 

https://www.dunyasondakika.com/

 

Deniz Suyu Arıtma

0 Yorum

Henüz Yorum Yapılmamıştır.! İlk Yorum Yapan Siz Olun

Yorum Gönder

Lütfen tüm alanları doldurunuz!