Telefon
WhatsApp
Kahvaltılık Tarifler

Sabah kahvaltıda Ne Yemeli

Türkiye'nin en iyi kahvaltıları

Yumurta (yumurta):  Kahvaltıda yumurtalar haşlanmış, kızartılmış veya sade omlet şeklinde gelse de, Türkiye'de en sevilen yiyeceklerden biri yumurtanın domates, yeşil biber ve
soğanla hafifçe karıştırıldığı menemendir. Her porsiyon genellikle pişirildiği iki kulplu metal tabakta servis edilir.

Peynir (peynir):  Kahvaltıda servis edilen kendine özgü Türk peynirlerinden bazıları arasında, doğudaki Van iliyle ilişkilendirilen, ufalanan, otlarla dolu bir peynir olan otlu peyniri; keçi veya koyun derisinde olgunlaştırılan keskin bir peynir olan tulum peyniri; ve dil peyniri, yumuşak, beyaz, lifli bir peynirdir.

Çay (çay): Osmanlı İmparatorluğu'nda kahve içmenin uzun geçmişine rağmen, çay, yağmurlu Karadeniz boyunca yerli üretimin gelişmesiyle birlikte son yüzyılda Türkiye'de sabah yemeğinde (ve gün boyu) tercih edilen içecek haline geldi. sahil.

Börek:  Katmanlı, haddelenmiş veya sarılmış; pişmiş veya kızartılmış; peynir, ıspanak, et veya patatesle doldurulur. Bu lezzetli yufka hamurunun pek çok çeşidi vardır ve hepsi lezzetlidir. Börek tek başına hızlı bir öğün olabileceği gibi daha büyük bir kahvaltının parçası da olabilir.

Zeytin (zeytin):  Yenibaharla doldurulmuş veya kırılıp ceviz ve otlarla karıştırılmış zeytin, Türk kahvaltısının ayrılmaz bir parçasıdır.

 

Menemen

 

Menemen, domates, yumurta, biber ve çeşitli baharatlardan oluşan geleneksel bir Türk yemeğidir. Menemenin birçok versiyonu vardır, bu nedenle sarımsak, peynir, ıspanak, sucuk parçaları veya soğan da içerebilir (menemen ana yemek olarak servis edildiğinde).

Türkiye'de genellikle kahvaltı veya brunch mekanlarında satılıyor ve çoğu restoran metal tavalarda, yanında ekmekle dolu büyük bir sepetle servis ediliyor. Çoğu insan çatal kullanmaz, çünkü tercih ettikleri alet olarak ekmeği tercih ederler ve bu süreçte bu lezzetli yayılmayı yakalarlar.

 

Bal Kaymak

Türkiye'nin temel kahvaltı yemeği olan bal kaymak, manda sütünden üretilen ve kaymağa çok benzeyen geleneksel bir süt ürünü olan kaymakın bol miktarda bal ile karıştırılarak hazırlanan lezzetli bir birleşimidir. Yemek, çay veya diğer çeşitli geleneksel kahvaltı yemeklerinin yanında sürülebilir veya tatlı bir sos olarak servis edilir ve genellikle ekmekle eşleştirilir.

Nadiren tatlı olarak da servis edilir, bazen de dövülmüş, kıyılmış veya bütün cevizle süslenerek sunulur.

 

Gözleme

Gözleme, un, su, maya, zeytinyağı ve yoğurttan oluşan, gözlemenin fazla gevrekleşmesini önleyen bir Türk gözlemesidir. Hamurun içi et, sebze, yumurta, çeşitli peynirler veya mantar gibi malzemelerle doldurularak sac tavada pişirilir .

Başlangıçta gözleme kahvaltıda veya hafif bir ikindi atıştırmalık olarak servis edilirdi, ancak bugün ülkenin her yerindeki restoranlarda, yemek arabalarında ve kafelerde bulunabilen popüler fast food statüsüne sahiptir.

 

Kuymak

Bu geleneksel Türk yemeği, iri öğütülmüş mısır unu ile (çoğunlukla) trabzon veya kaşar gibi eski yerel peynirleri birleştirir . Rendelenmiş peynir, sıcak mısır unu ile lif kıvamına gelinceye kadar karıştırılır ve daha sonra yemek tipik olarak tereyağı veya kaymak (Türk kaymak) ile zenginleştirilir.

Kuymak, çoğunlukla kahvaltıda tüketildiği Karadeniz çevresindeki bölgenin tipik bir yemeğidir. Her zaman sıcak ve taze hazırlanmış olarak servis edilmesi gerekir.

 

https://www.dunyasondakika.com/

Deniz Suyu Arıtma

0 Yorum

Henüz Yorum Yapılmamıştır.! İlk Yorum Yapan Siz Olun

Yorum Gönder

Lütfen tüm alanları doldurunuz!