Telefon
WhatsApp
Kılıçdaroğlu en düşük memur maaşı 21 bin 265 lira seviyesinde olacak dedi

 Cumhurbaşkanı Adayı Kemal Kılıçdaroğlu, sosyal medya hesabından paylaştığı videolarla seçmenlerine seslenmeye devam ediyor. Memurlara çağrı yapan Kılıçdaroğlu, "Sevgili memurlar, sevgili meslektaşlarım, gece 01.00’de burada görüşelim. Kusura bakmayın, programım çok yoğun ama gelmenize vallahi değecek." ifadelerini kullandı. Duyurduğu videoyu gece saatlerinde paylaşan Kılıçdaroğlu, memur maaşlarına yönelik vaadini açıkladı.

"Asgari Ücretin 2,5 Katı Olacak"

Kemal Kılıçdaroğlu şu ifadeleri kullandı:
"Sevgili halkım, kısa, net bir video daha. Memurlar perişan edilmiştir. Açıkça söylemek gerekirse tarumar edilmiştir. Evleri, barkları viranedir. Borca sürüklenmişlerdir. Bu haksızlığa seyirci kalamam. Ben rakam insanıyım rakama bakarım kararı veririm. 2012 yılında en düşük memur maaşı asgari ücretin 2,5 katıydı. Şu anda bu oran 1,4'lere kadar geriledi. Bu yüzden iktidara gelir gelmez en düşük memur maaşını asgari ücretin 2,5 katına çıkaracağım. Yani bugünün tutarıyla en düşük memur maaşı net 21 bin 265 lira seviyesinde olacak."

"Sevgili memur kardeşlerim, Bay Kemal hayatının 27,5 yılını devlette geçirdi. Memurlara baharı getirecek biri varsa inanın bana o da Bay Kemal’dir. Ha şunu da ekleyeyim, memurlarımızın tek sorunu maaş da değil. Birçok sorunla cebelleşiyor, boğuşuyorlar. Hepsini biliyorum.

Polis, Öğretmen ve Güvenlik Personellerine Seslendi

"Mesela polislerin çalışma saatleri günde 12-13 saati, ayda 240 - 250 saati buluyor. Polis intiharlarının arkasında yatan sebeplerden biri de bu. 1 milyon 200 bin öğretmenimiz, geleceğimizin teminatı evlatlarımızı emanet ettiğimiz kıymetlilerimiz. Kalabalık sınıflardan okullarda hijyen sorununa ve malzeme sıkıntısına kadar pek çok imkansızlık içerisinde görevlerini yapmaya çalışıyorlar. Bugün Denizli mitingimizde de söyledim. 15 Mayıs’tan sonra 100 bin yeni güvenlik personeli atayacağız. Atama bekleyen 100 bin öğretmenimizi öğrencileriyle buluşturacağız. Sözleşmeli öğretmen, ücretli öğretmen, kadrolu öğretmen gibi ayrımları ortadan kaldıracağız. Tüm öğretmenler kadrolu olacak. Daha neler yapacak neler bu Bay Kemal. Bekleyin görün"(Mynet)

 

 

 

https://www.dunyasondakika.com/

Deniz Suyu Arıtma

0 Yorum

Henüz Yorum Yapılmamıştır.! İlk Yorum Yapan Siz Olun

Yorum Gönder

Lütfen tüm alanları doldurunuz!