Telefon
WhatsApp
Kral III. Charles'ın ölen vatandaşlardan kazanç sağladığı iddia ediliyor

The Guardian'ın ele geçirdiği sızdırılan belgelere göre Kral III. Charles, vasiyeti olmadan ölen kişilerden veya akrabalarından toplanan parayı, fonların hayır kurumlarına bağışlandığını iddia etmesine rağmen, geniş mülk imparatorluğundaki iyileştirmeleri finanse etmek için kullanıyor.

İngiltere'nin kuzeybatısındaki bir bölgede, feodal zamanlardan beri gelen bir gelenek, vasiyeti olmadan veya yakın akrabaları olmadan ölen insanların mal varlıklarının, modern enkarnasyonunda bir aileye benzer bir şey olarak işlev gören Lancaster Dükalığı aracılığıyla krala devredilmesini zorunlu kılıyordu. Kralın geniş topraklarının bir kısmını denetleyen makamı. The Guardian'ın daha önce bildirdiğine göre, geçtiğimiz yetmiş yılda Lancaster ve Cornwall düklükleri Charles ve annesi Kraliçe II. Elizabeth için yaklaşık 1,2 milyar pound gelir elde etti .

Dükalık uzun zamandır bu şekilde toplanan paranın hayır kurumlarına bağışlandığını iddia ediyordu. Aslında sadece küçük bir kısmı hayır kurumlarına gidiyor. The Guardian'a göre bu miktarın büyük kısmı, şehir evleri, kır evleri, tarım binaları ve ahırlar da dahil olmak üzere kralın sahip olduğu kiralık mülklerdeki iyileştirmeleri finanse etmek için kullanılıyor ve bu da düklüğün kâr elde etmesine yardımcı oluyor. Charles bu yıl Lancaster Dükalığı'ndan 26 milyon pound aldı . Düklüklerden hiçbiri kurumlar vergisi ödemez veya sermaye kazancı vergisi almaz.

Geçen yıl hükümdar olarak görevi devraldığında Charles, yaklaşık 42 milyar dolar değerindeki kurumların kontrolünü devraldı .

Yorum yapmak için Buckingham Sarayı'na ulaşılamadı. Lancaster Dükalığı yorum talebine hemen yanıt vermedi. The Guardian'a yaptığı açıklamada, düklüğün bir sözcüsü, Kral Charles'ın, ölen sakinlerin varlıklarının "öncelikle yerel toplulukları desteklemek, arazinin sürdürülebilirliğini ve biyolojik çeşitliliğini korumak ve tüm dünyadaki kamu ve tarihi mülkleri korumak için kullanılmasını istediğini" belirtti.

 

 

https://www.dunyasondakika.com/

 

Deniz Suyu Arıtma

0 Yorum

Henüz Yorum Yapılmamıştır.! İlk Yorum Yapan Siz Olun

Yorum Gönder

Lütfen tüm alanları doldurunuz!

Yazarlarımız

Besiktas Nöbetçi Eczaneler

Anket

E-Bülten Aboneliği