Telefon
WhatsApp
Lord Jacob Rothschild 87 yaşında öldü

Rothschild bankacılık ailesinin evladı olan Jacob Rothschild, 87 yaşında hayatını kaybetti.

İngiliz emsal, kariyerine 1963 yılında aile bankası NM Rothschild & Sons'da başladı, ardından Rothschild Yatırım Vakfı'nın kontrolünü ele geçirdi ve daha sonra Sir Mark Weinberg ile birlikte o zamanki J Rothschild Assurance Group'u (şu anda St James's Place) kurdu. 1980'de.

Geçen yılın Sunday Times Zenginler Listesi'ne göre Lord Rothschild'in ailesinin tahmini 825 milyon sterlin civarında bir serveti var ve Yahudi davalarına, eğitime ve sanata 66 milyon sterlin bağışladığı bildirildi.

Aile, PA haber ajansına yaptığı açıklamada şunları söyledi: "Babamız Jacob, birçok insanın hayatında önemli bir yere sahipti, son derece başarılı bir finansör, sanat ve kültürün savunucusu, sadık bir kamu görevlisi, hayırseverlik çabalarının tutkulu bir destekçisiydi. İsrail ve Yahudi kültüründe tutkulu bir çevreci ve çok sevilen bir arkadaş, baba ve büyükbaba.

"Yahudi geleneklerine uygun olarak küçük bir aile töreniyle gömülecek ve daha sonraki bir tarihte yaşamını kutlamak için bir anma töreni düzenlenecek."

Berkshire'da doğan Lord Rothschild, Eton Koleji'nde eğitim gördü ve ardından Oxford Üniversitesi'ndeki Christ Church Koleji'nde tarih okudu.

2019 yılına kadar Londra Menkul Kıymetler Borsası'nda işlem gören en büyük yatırım ortaklıklarından biri olan RIT Capital Partners'ın başkanlığını yaptı, ancak aynı zamanda o zamanki BSkyB Television'da başkan yardımcılığı, şu anda BHF Kleinwort Benson Group olarak bilinen RHJ International'ın direktörlüğü gibi görevlerde bulundu. ve o zamanki Galler Prensi'nin Cornwall Dükalığı konseyinin bir üyesiydi.

Kültür sektöründe Milli Galeri'de mütevelli heyeti başkanlığı ve Milli Piyango Miras Fonu başkanlığı yaptı.

Sanatın tanınmış bir hamisi olarak, Lucian Freud ve David Hockney'in de aralarında bulunduğu çok sayıda portreye de imza attı.

Ayrıca ailenin hayırseverlik portföyünü yönetmek için Windmill Hill Asset Management'ı kurdu ve Rothschild Vakfı hayır kurumunun mütevelli heyeti başkanıydı.

En büyük hayırseverlik taahhütlerinden biri, 1988 yılında National Trust adına kuzeni Dorothy de Rothschild'den yönetimi devralan Waddesdon Malikanesi ve Buckinghamshire'daki Waddesdon malikanesine yönelikti.

Rothschild Vakfı ve Waddesdon Malikanesi, eski adıyla Twitter olarak bilinen X üzerinden yaptıkları bir paylaşımda, "iş adamı, girişimci, hayırsever ve kültürel lider Lord Rothschild'in ölümünü duyurmaktan derin üzüntü duyduklarını" söyledi.

"Ailesi, meslektaşları ve birçok arkadaşı onu çok özleyecek" diye eklediler.

2019'da ölen ve Hannah, Beth, Emily ve Nat olmak üzere dört çocuğu ve birçok torunu olan Serena ile 50 yılı aşkın bir süredir evliydi.

 

 

https://www.dunyasondakika.com/

Deniz Suyu Arıtma

0 Yorum

Henüz Yorum Yapılmamıştır.! İlk Yorum Yapan Siz Olun

Yorum Gönder

Lütfen tüm alanları doldurunuz!

Yazarlarımız

Besiktas Nöbetçi Eczaneler

Anket

E-Bülten Aboneliği