Telefon
WhatsApp
Meteoroloji'den hava durumu uyarısı! Kar yağışı geliyor

Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nden alınan tahminlere göre, hava sıcaklığı ülke genelinde hissedilir derecede (8 ila 15 derece) azalarak, mevsim normallerinin altına düşecek. Rüzgar, batı kesimlerde kuzey ve kuzeybatı, doğu bölgelerde güney yönlerden orta kuvvette, yer yer kuvvetli (50-70 km/saat), Doğu Karadeniz’in iç kesimleri ile Doğu Anadolu’nun kuzey ve doğusunda fırtına ve yer yer kuvvetli fırtına (70-100 km/saat) şeklinde esecek.

İstanbul’da sabahın erken saatlerinde yüksek kesimlerinde kendisini gösteren kar yağışı, şehir merkezlerinde de etkili oluyor. İstanbul’un yüksek kesimlerinde sabah saatlerinde etkili olan kar yağışı, şehir merkezinde de etkili oluyor. Kar yağışı aralıklarla etkisini sürdürüyor.

ANKARADA BEYAZ ÖRTÜ

Ankara’da, önceki gün başlayan yağmur ve kuvvetli rüzgar, bu sabah yerini kar yağışına bıraktı. Şehrin yüksek yerlerinde kar zeminde tutmaya başlarken, kar kalınlığı yer yer 6 santimetreye kadar çıktı. Trafikte de görüş mesafesinin düşmesi sonucu yavaşlamalar oldu. Ankara Büyükşehir Belediyesi ekipleri, yollarda kar küreme ve tuzlama çalışması yaptı. Beyaz örtü, şehrin simge yapılarında da güzel görüntüler oluşturdu.

56 KENT İÇİN SARI VE TURUNCU KODLU UYARI

Sarı kodlu uyarı yapılan iller şöyle; Adana, Adıyaman, Amasya, Ankara, Çorum, Diyarbakır, Elazığ, Hakkari, Kastamonu, Kayseri, Kırşehir, Konya, Malatya, Mardin, Nevşehir, Niğde, Rize, Samsun, Sinop, Sivas, Tokat, Şanlıurfa, Yozgat, Zonguldak, Aksaray, Karaman, Kırıkkale, Batman, Bartın, Iğdır, Karabük, Düzce

Turuncu kodlu uyarı yapılan iller şöyle; Ağrı, Artvin, Bingöl, Bitlis, Bolu, Erzincan, Erzurum, Gaziantep, Giresun, Gümüşhane, Hatay, Kars, Kahramanmaraş, Muş, Ordu, Siirt, Trabzon, Tunceli, Van, Bayburt, Şırnak, Ardahan, Kilis, Osmaniye

YARIN 30 KENT İÇİN SARI VE TURUNCU UYARI

Ağrı, Amasya, Artvin, Bingöl, Bitlis, Bolu, Çorum, Erzincan, Erzurum, Giresun, Gümüşhane, Hakkari, Kastamonu, Muş, Ordu, Rize, Samsun, Siirt, Sinop, Tokat, Trabzon, Tunceli, Van, Zonguldak, Bayburt, Şırnak, Bartın, Ardahan, Karabük, Düzce

KAR YAĞIŞI DEVAM EDECEK Mİ?

CNN Türk Meteoroloji Danışmanı Prof. Dr. Orhan Şen, kar yağışına ilişkin açıklamada bulundu. Prof. Dr. Şen, “Bugün Sinop-Mersin arasına çizgi çekin. Bugün akşama kadar batısı kuvvetli karayel rüzgar (kuzey batı). Doğusu kuvvetli lodos rüzgar (güney batı) rüzgarı var. Batısı kıyılar hariç karla karışık yağmur ve kar, doğusu kuvvetli yağmur. Akşam Batısında yağış kesiliyor doğusunda kar başlıyor.

Bugün Karadeniz, Bursa, Bilecik, Sakarya, Bitlis, Şırnak, Hakkari, Adana, Gaziantep, Kilis ve Adıyaman çevrelerinde yer yer kuvvetli yağış var. Sıcaklıklar 8-12 derece düşecek. İstanbul yağmurlu 8, Ankara karla karışık yağmur ve kar 4 derece, deprem bölgesinde kuvvetli lodos ve yağmur var.

Bugün İstanbul’un yüksek yerlerine karla karışık yağmur yağabilir. Anadolu yakası yükseklerine öğleden sonra, akşam yağış bitiyor. Hafta sonu tekrar ısınıyor.(Milliyet)

Deniz Suyu Arıtma

0 Yorum

Henüz Yorum Yapılmamıştır.! İlk Yorum Yapan Siz Olun

Yorum Gönder

Lütfen tüm alanları doldurunuz!

Yazarlarımız

Besiktas Nöbetçi Eczaneler

Anket

E-Bülten Aboneliği