Telefon
WhatsApp
MEYSU Gıda Sanayi ve Ticaret A.Ş Halka Arz Oluyor

MEYSU Gıda Sanayi ve Ticaret A.Ş (meysu)

  • İşlem Kodu: #MEYSU
  • 43.000.000 Lot
  • Sabit Fiyat
  • Bireysele Eşit Dağıtım
  • Alnus Yatırım Liderlik Edecek
  • Payların %65’i Bireysel Yatırımcıya
  • T+1 - T+2 Bakiye Uygun Değil
  • Halka Açıklık %20.48 Olacak
  • (Arz Onay Aşamasında)

 

MEYSU SAHİBİ KİMDİR? MEYSU MARKASI KİMİN?

Kuruluşumuz, Kayseri'de 1948 yılında akide şekeri ve şekerleme ürünleri ile 8 kurucu üye ve 8 ortakla GÜLSAN GIDA SAN. TİC. A.Ş. adı altında imalata başlamıştır. GÜLSAN A.Ş. kaliteli hammadde ve en son teknolojiyi kullanarak geleneksel ürünlerimizi yaşatmayı ve her geçen gün daha iyiye ve daha kaliteliye ulaşmayı hedeflemektedir. Kalitede lider olmak temel politikamızdır.

1985 yılında Kayseri Organize Sanayi Bölgesi’nde üretime başlayan Gülsan Gıda, 15.000 m² açık ve 10.000 m² kapalı alana sahip modern tesislerinde üretimini gerçekleştirmektedir. Reçel/ marmelat, helva, tahin, bal, yazlık helva, eritme peyniri, tereyağ, fındık ezmesi, tahinli pekmez, kahvaltılık margarin üretimi ile müşterilerine geniş bir ürün yelpazesi sunmaktadır. Reçel imalatında kullandığı meyveyi kendi üretme amacı ve zamanla iç ve dış pazarlara açılma ihtiyacı ile Ekim 2003'de şirket bünyesine MEYBUZ A.Ş.'yi katmıştır. 16.000 m² kapalı ve 50.000 m² açık alana sahip olan MEYBUZ dondurulmuş ürün tesislerinde her türlü meyve ve sebze şoklama tünelinden (IQF) geçirilerek şoklanmakta ve soğuk hava kısmında muhafaza edilmektedir. 1999'da şirketimiz bünyesine katılan Nevşehir NEVBAĞ tesislerinde sirke (20 ton/gün), pekmez (10ton/gün) ve sos çeşitleri üretimi 16.000 m² açık, 5.000 m² kapalı alanda tamamen doğal fermantasyon yöntemleri ile yapılmaktadır. Eylül 2000 tarihinde meyve suyu ve benzeri ürünler ile pulp üretimi yapan MEYSU meyve suyu tesisini kurarak ürün yelpazesini genişletmiştir.

2002 yılında kalite ve kapasiteyi artıracak yeni yatırımlar yapılmış ve mevcut ürün gruplarına meyve suyu, meyve nektarı, meyveli içecek, meyve aromalı içecekler ve sos çeşitleri (nar, limon, soya sosu), meyve işleme, gazlı içecekler de ilave edilmiştir.

Şu anda 19.000 m² açık, 15.000 m² kapalı MEYSU meyve suyu tesislerinde MEYSU, GÜLSAN, MEYSU AİLE markaları ile üretim yapılmaktadır.

GÜLSAN ve MEYSU markasıyla meyve suyu ve meyve nektarı, MEYSU AİLE markasıyla süt üretimi yapılmaktadır. Bu tesislerde ayrıca büyük marketler için de üretim yapılmaktadır.

Ürünlerimiz Antarktika kıtası hariç tüm kıtalara ihraç edilerek, ülkemiz başarılı bir şekilde temsil edilmektedir.

GÜLSAN, müşterilerine güvenli gıda sağlanmasını garanti altına alacak bir kalite ve gıda güvenlik yönetim sistemini kurmuş ve uygulamasına başlamıştır.

 

https://www.dunyasondakika.com/

Deniz Suyu Arıtma

0 Yorum

Henüz Yorum Yapılmamıştır.! İlk Yorum Yapan Siz Olun

Yorum Gönder

Lütfen tüm alanları doldurunuz!