Telefon
WhatsApp
Motorine Zam Geliyor

Suudi Arabistan’ın diğer OPEC üyesi ülkelerden ayrı olarak petrol üretimini Temmuz ayından itibaren günlük 1 milyon varil kısacağını açıklaması ile dün ham petrol ve brent petrol fiyatları yönünü yukarı çevirmişti. Brent petrol 80 dolara doğru hareket ederken yurt içinde dolar/TL kurunun 21 liranın çok üzerinde olması ile akaryakıt fiyatları için zam haberi geldi. Bu gece yarısından itibaren tabelalar değişecek.

Motorin Grubuna Zam Geliyor

Motorin grubunda 7 Haziran Çarşamba gününden itibaren geçerli olmak üzere 1,36 lira fiyat artışı bekleniyor. Böylece ortalama mazot litre fiyatı İstanbul’da 20,69 TL’ye, Ankara’da 21,06 TL ve İzmir’de ise 21,14 TL’ye yükselecek.

 

Üç Bankadan Petrol Fiyatı Tahmini

Suudi Arabistan'ın dün yapılan OPEC+ toplantısında gönüllü üretim kısıntısını Temmuz ayında derinleştirme kararı alması sonrası analistlerin Brent petrolü için fiyat beklentileri yükseldi. 2023 yıl sonunda fiyatların 100 dolara yükselebileceği tahmin edildi.

ANZ analistleri tarafından yapılan değerlendirmede, ABD Merkez Bankası Fed'in faiz artırımlarını durdurması ve makroekonomik ters rüzgarların hafiflemesi halinde, Suudi Arabistan'ın üretim kısıntısının da desteği ile Brent petrol fiyatının daha önce işaret ettikleri 100 dolara çıkabileceğini vurguladılar.

Commonwealth Bank of Australia analistleri ise, 2023 dördüncü çeyrekte Brent fiyatının 85 dolar/varil olacağını öngörürken, Goldman Sachs ise Aralık 2023 için fiyatı 95 dolar/varil olarak tahmin etti.(Mynet)

Güncel Akaryakıt Fiyatları

İSTANBUL
Benzin: 21.24 TL
Motorin: 19.39 TL

ANKARA
Benzin: 21.60 TL
Motorin: 19.70 TL

İZMİR
Benzin: 21.59 TL
Motorin: 19.78 TL

 

https://www.dunyasondakika.com/

Deniz Suyu Arıtma

0 Yorum

Henüz Yorum Yapılmamıştır.! İlk Yorum Yapan Siz Olun

Yorum Gönder

Lütfen tüm alanları doldurunuz!

Yazarlarımız

Besiktas Nöbetçi Eczaneler

Anket

E-Bülten Aboneliği