Telefon
WhatsApp
Prof. Dr. Ersan Şen, İYİ Parti’nin kabul etmesi halinde cumhurbaşkanı adayı olabileceğini açıkladı.

Ceza hukukçusu Prof. Dr. Ersan Şen, İYİ Parti’nin kabul etmesi halinde cumhurbaşkanı adayı olabileceğini açıkladı. İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Şen’i arayarak “görüşelim” dedi.

Prof. Dr. Şen, hem sosyal medya hesabı hem de Habertürk TV’deki canlı yayında “Sayın Meral Akşener’den ve İYİ Parti’den böyle bir teklif gelirse elbette seve seve kabul ederim. Bu görevi yapacak kabileyette olduğuma inanıyorum. Herkesten de iyi yaparım. Yeter ki millet teveccüh göstersin” dedi. Bu çıkış üzerine Akşener telefonla Şen’i arayarak, adaylık için cesaretli tavrı nedeniyle kutladı. Şen’e “görüşelim” diyen Akşener, yöntem olarak adayların kamuoyuna anketler aracılığıyla sorulacağı ve önde çıkan ismin aday gösterileceği bilgisini verdiği öğrenildi.

İYİ PARTİ'DEN ERSAN ŞEN AÇIKLAMASI

İYİ Parti Sözcüsü Kürşad Zorlu da görüşmeyi doğruladı. Zorlu, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda cumhurbaşkanı adaylığını açıklayan Ersan Şen'in, İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener ile görüştüğünü ve Akşener ile Şen'in istişare amacıyla bir araya geleceğini duyurdu.

Zorlu, açıklamasında şunları kaydetti:

"Bir TV yayını sırasında Sn. Ersan Şen’in partimiz hakkında ortaya koyduğu kıymetli değerlendirmeler sebebiyle Genel Başkanımız kendisini arayarak teşekkür etmiş ve istişare amacıyla görüşmeye davet etmiştir"

ERSAN ŞEN KİMDİR?

1966 yılında Nevşehir'de dünyaya gelen Ersan Şen'in, lise eğitimi için İstanbul'a gelene kadar çocukluğu ve gençliği Nevşehir, Avanos, Çalış Kasabası'nda geçti.

Ersan Şen, İstanbul Kabataş Erkek Lisesi'nden 1983 yılında mezun olduktan sonra Marmara Üniversitesi Hukuk Fakültesi'ni bitirdi. 1987 yılında üniversite mezuniyetinin ardından, İstanbul Üniversitesi'nde araştırma görevlisi olarak akademik kariyerine başlayan Şen, yüksek lisansını 1989 yılında Marmara Üniversitesi'nde yaptı. 1994 yılında aynı üniversitede doktorasını yapan Şen, 1998 yılında da doçent oIdu. 2004 yılından bu yana profesör olarak görev yapmaktadır. Aynı zamanda İstanbul Barosu'na kayıtlı avukatlık yapan Ersan Şen, akademik yaşamını İstanbul Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi'nde sürdürmektedir.(Posta)

İstanbul Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Kamu Yönetimi Bölümü Başkanlığı ve Hukuk Bilimleri Anabilim Dalı Başkanlığı görevlerini de yürüten Şen, İstanbul Üniversitesi Senato Üyesi ve İstanbul Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Fakülte Kurulu Üyesi olarak da idari görevde bulunmuştur. Ceza Hukuku ve Ceza Yargılaması Hukuku alanında akademik kariyere sahip olan Şen'in, bu alanlarda yazılmış birçok kitap, makale ve çevirisi mevcuttur. Aynı zamanda Türk Ceza Hukuku Derneği üyesidir.
 
 
 
 
Deniz Suyu Arıtma

0 Yorum

Henüz Yorum Yapılmamıştır.! İlk Yorum Yapan Siz Olun

Yorum Gönder

Lütfen tüm alanları doldurunuz!