Telefon
WhatsApp
Resmi Gazete’de yayımlandı! Hafize Gaye Erkan, Merkez Bankası'nın yeni başkanı oldu

Resmi Gazete'de yayımlanan karara göre Merkez Bankası Başkanlığına Dr. Hafize Gaye Erkan atandı

 

 

 

Hafize Gaye Erkan kimdir?

Hafize Gaye Erkan, First Republic Bank'ın eski eş CEO'su ve Goldman Sachs'ın genel müdürü. Erkan'ın Wall Street ve ABD şirket yönetim kurullarını kapsayan kariyerinde resmi bir para politikası deneyimi olmadığı ve Princeton'dan finans mühendisliği doktorasını da içeren Ivy League eğitimi göz önüne alındığında politika eğilimleri henüz belirsiz olarak değerlendiriliyor.

Erkan'ın bir zamanlar yönetim kurulu üyesi olarak görev yaptığı kar amacı gütmeyen bir kuruluş olan Partnership for New York City'nin başkanı ve CEO'su Kathryn Wylde, New York'un finans sektöründe saygı duyulan ve "sert, akıllı ve etkili" biri olduğunu söyledi.

LinkedIn profiline göre Erkan, 2014-2021 yılları arasında First Republic'te çalıştı. Bu yıl, düzenleyiciler tarafından el konulduktan ve JPMorgan'a satıldıktan sonra 2008'den bu yana başarısız olan en büyük ABD bankası oldu. Marsh McLennan'ın yönetim kurulunda direktör olarak görev yapan Erkan, geçtiğimiz yıl gayrimenkul finansmanı ve yatırım şirketi Greystone'a CEO olarak atandı.

Deniz Suyu Arıtma

0 Yorum

Henüz Yorum Yapılmamıştır.! İlk Yorum Yapan Siz Olun

Yorum Gönder

Lütfen tüm alanları doldurunuz!