Telefon
WhatsApp
Rüyalarınızı Nasıl Yorumlayabilirsiniz?

Rüyalar sağlıklı uykunun normal bir parçasıdır ve ortalama bir insan yaklaşık iki saatini uykuda geçirir. her gece rüya görmek. İnsanların rüya görmek için harcadıkları zamanın miktarına rağmen, araştırmacıların hala bu fenomeni anlayamadığı çok şey var. Bireysel rüyaların daha derin anlam taşıyıp taşımadığı hala belirsiz.

Rüyalar son derece kişisel hissettiren karmaşık bir anlatıyı örebilir. Pek çok insan rüyalarının içeriğini paylaşmaya isteklidir ve bunların altında yatan anlamı anlamaya çalışır.

Yirminci yüzyılın başlarındaki psikanalistlerden rüyaların altında yatan anlamı inceleyen en yeni bilim temelli teorilere kadar rüya tabiri bilimini ele alacağız. Ayrıca en yaygın rüya konularına ve rüya yorumlamaya yardımcı olacak ipuçlarına da göz atacağız.

Ortak Rüyalar ve Olası Anlamları

Bireysel kişilik ve ilgi alanları etkileyebilir.  Güvenilir Kaynak Ulusal Tıp Kütüphanesi, Biyoteknoloji BilgileriUlusal Biyoteknoloji Bilgi Merkezi, biyomedikal ve genomik bilgilere erişim sağlayarak bilimi ve sağlığı geliştirir.Kaynağı Görüntüle Bir kişinin rüyalarının anlatıları. Ancak birçok farklı insanın rüyalarında belirli tutarlı temaların ortaya çıktığı bilinmektedir.

Kabus Ne Demektir?

Kabuslar kişinin stresle , travmayla veya uyku bozukluğuyla mücadele ettiğine işaret edebilir . Kabuslar, üzücü olayları içeren ve çoğu zaman kişiyi uykudan uyandıran canlı rüya dizileridir. Korku ve endişe duyguları uyandırabilirler , ancak kabuslar aynı zamanda utanç, öfke ve tiksintiye de neden olabilir.

Kabuslar her yaştan insanda zaman zaman görülse de çocuklarda daha sık görülür. Ara sıra görülen kabuslar rahatsız edici olabilir ancak kabus gören birçok kişinin tedaviye ihtiyacı yoktur. Bunlar, kişinin taşınmak, yeni bir okula veya işe başlamak ya da evde sorunlar yaşamak gibi stresli bir yaşam olayı yaşadığının işareti olabilir.

Bir kişinin kabus görmesinin diğer nedenleri arasında reçeteli bir ilacı başlatmak veya durdurmak, yasa dışı uyuşturucu kullanımı, çok fazla alkol almak veya aniden alkolden vazgeçmek, reçetesiz uyku yardımcıları kullanmak veya ateşin eşlik ettiği bir hastalığa sahip olmak yer alır.

Tekrarlanan kabuslar yaşayan kişiler bir sağlık uzmanıyla konuşmak isteyebilir. Sık görülen, üzücü kabuslar uyku apnesinin veya başka bir uyku bozukluğunun göstergesi olabilir . Kalıcı kabuslar aynı zamanda anksiyete bozukluğu , depresyon veya travma sonrası stres bozukluğu (TSSB) gibi zihinsel sağlık sorunlarının bir işareti de olabilir .

 

https://www.dunyasondakika.com/

Deniz Suyu Arıtma

0 Yorum

Henüz Yorum Yapılmamıştır.! İlk Yorum Yapan Siz Olun

Yorum Gönder

Lütfen tüm alanları doldurunuz!