Telefon
WhatsApp
Tarlusal nedir? Tarlusal nasıl kullanılır?

Tarlusal SGK`nın karşıladığı ilacı grubu içerisinde yer almaktadır. Şu anda SGK bazı ilaçlar da kısıtlama getirerek karşılamamaktadır. Ama her adet gecikmesinde kendi başınıza bu ilacı kullanmanız doğru değildir.

Tarlusal Devlet Karşılıyor Mu?

Eğer doktorunuzu bu ürün reçete edebiliyorsa kesinlikler devlet tarafından karşılanmaktadır. Devlet ve SGK tarafından karşılanan ilaçlar doktor tarafından reçete edilmektedir.

Tarlusal Reçetesiz Fiyatı 2024?

Tarlusal reçetesiz fiyatı 2024 yılı itibari ile 77.11 Türk lirası karşılığında tüm eczanelerde reçetesiz olarak satılıyor. Reçete ile aldığınızda bu fiyat yarıysa iner. Fakat siz yine de bu ilacı kullanmadan önce doktorunuza muayene olmanızda fayda vardır. Adet söktürücü olduğu için gebeliği sonlandırabilir. Adet olmadığınız durumlarda hamile kalabileceğinizi göz önüne alarak bu ilacı kendi başınıza kesinlikle kullanmayınız.

Tarlusal nedir? Tarlusal nasıl kullanılır?

Tarlusal içeriğinde 5 mg "Medroksiprogesteron" içeren hormonal bir ilaçtır.

Medroksiprogesteron bir tür kadın hormonudur.

Adından da anlaşılacağı üzere progesteron hormonudur. Bu ilaç, vücudunuzun normalde doğal olarak ürettiği progesteron hormonunu vücudunuz yeterince üretmediğinde bu hormonun yerini alması için verilir. Bu ilacın birkaç kullanım alanı vardır.

Tarlusal nasıl kullanılır sorusu sıkça sorulmaktadır.

Adet gecikmelerinde Tarlusal sabah akşam beş gün kullanılır. Genellikle ilaç kullanımından bir kaç gün sonra adet başlar.

Tarlusal tabletin içinde 12 adet tablet bulunur. 5 günde bu 12 tabletin 10 tanesi kullanılır. Daha sonra adetin başlaması beklenir.

Aşırı adet görmede Tarlusal genellikle 2x1 ya da 3x1 olarak reçete edilmektedir.

Aşırı kanamaya neden olan karşılıksız östrojene bağlı rahim zarının aşırı kalınlaşmasıdır.

Özellikle doktorunuz ultrasonda rahim kalınlığını ölçtüğünde şüpheli bir durum görürse sizden parça almak isteyebilir.

 

 

https://www.dunyasondakika.com/

Deniz Suyu Arıtma

0 Yorum

Henüz Yorum Yapılmamıştır.! İlk Yorum Yapan Siz Olun

Yorum Gönder

Lütfen tüm alanları doldurunuz!